پژوهشی - آرشیو

ورود مساله محور جهاددانشگاهی بوشهر به کسب دانش فناوری

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان بوشهر، نوربخش عسکری در حاشیه بازدید از مجتمع آبزیان دریایی جهاددانشگاهی بوشهر اظهار کرد: جهاد دانشگاهی زمینه خوبی از نظر ذهنی و عملکردی در بین دست‌اندرکاران حوزه برنامه‌ریزی و بودجه دارد چرا که این نهاد انقلابی از نیروهای خوب و نخبه برخوردار و بیشتر پژوهش‌هایش کاربردی و در راستای رفع مشکل و مسأله‌هایی است که مراکز تحقیقاتی دیگر به آن نمی‌پردازند.

ادامه مطلب
مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینای جهاددانشگاهی تاکید کرد؛

تأثیر برگزاری کنگره اندومتریوز در هدایت به سمت درمان‌های کلاسیک

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر علی صادقی تبار، مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا در خصوص اهداف برگزاری کنگره بین‌المللی جراحی‌های کم تهاجمی زنان و اندومتریوز گفت: یکی از دغدغه‌های کشور بحث جمعیت است و اینکه چطور بودجه‌ها برای اثرگذاری در بحث جمعیت هدایت شوند. حدود یک پنجم زوجین نابارور هستند و زمانی که برای درمان مراجعه کرده و از آنها حمایت می‌کنیم، تقریباً ۴۰ درصد زوج‌های درمان‌شده صاحب فرزند می‌شوند. حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد بیماران نابارور، درصدی از اندومتریوز را دارند و فعالیت در این حوزه قطعاً بر نرخ جمعیت اثرگذار خواهد بود.

ادامه مطلب

فعالیت آزمایشگاه تشخیص طبی و ژنتیک جهاددانشگاهی استان مرکزی با تعرفه نیمه دولتی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ محمد طالبی مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مرکزی با اشاره به فعالیت آزمایشگاه تشخیص طبی و ژنتیک جهاددانشگاهی استان، افزود: این آزمایشگاه با تعرفه نیمه دولتی و مجهز به امکانات، تجهیزات و دستگاه های پیشرفته و به روز و مطابق با استانداردهای بین المللی و بهره مندی پرسنل مجرب و متخصص در حال فعالیت است.

ادامه مطلب
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار لرستان:

جهاددانشگاهی طرح‌های علمی را در بستر اجرا به مدیران ارایه دهد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، دکتر بهرام ستاری در نشست با پژوهشگران این واحد اظهار کرد: جهاددانشگاهی نهادی انقلابی برآورده از افکار نو بوده که به ارزش‌های دینی پیوند خورده است.

ادامه مطلب

سریش و کاربرد آن در بهبود ناراحتی های کبد و معده

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، حسین راغ آرا، مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اظهار کرد: سریش، گیاهی از خانواده لاله (Liliaceae) است. برگ‌های آن نواری و بلند بوده که به‌صورت گروهی از قسمت متورم ریشه جدا می‌شوند.

ادامه مطلب

برگزاری سلسله کنفرانس علمی «کاربرد گیاهان دارویی در درمان بیماریهای اعصاب»

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، در این وبینار که با سخنرانی دکتر رضا حاجی آقایی متخصص فارماکوگنوزی و عضو هیات علمی این پژوهشکده، برگزار شد، به گیاهان دارویی موثر بر سیستم عصبی مرکزی ، گیاهان دارویی آرامبخش و خواب آور، گیاهان دارویی محرک اعصاب، گیاهان دارویی ضد درد، گیاهان دارویی ضد میگرن و ضد دمانس پرداخته شد.

ادامه مطلب
فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران:

افراد باسابقه« آنافیلاکسی و حساسیت دارویی» قبل از تزریق واکسن کرونا به پزشک مراجعه کنند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران، دکتر مریم محلوجی راد فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی گفت: افراد مبتلا به رینیت آلرژی یا آسم آلرژیک دارند با محدودیت برای دریافت واکسن ها مواجه نیستند و می‌توانند هرنوع واکسنی را دریافت کنند. تاثیر واکسن ها برای افراد مبتلا به این نوع بیماری ها، با اثر آنها بر روی افراد دیگر فرقی ندارد.

ادامه مطلب
فرماندار مرند:

جهاددانشگاهی می تواند حلقه اتصال دانشگاه ها و سایر مراکز علمی و پژوهشی باشد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، مهندس داود گرشاسبی فرماندار شهرستان مرند چهارشنبه ۲۲ دیماه، در نشست با رییس سازمان جهاددانشگاهی اذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت فعالیت جهاددانشگاهی در شهرستان مرند گفت: با توجه به وجود مراکز دانشگاهی متعدد در این شهرستان جهاددانشگاهی می تواند حلقه اتصال دانشگاه ها و سایر مراکز علمی و پژوهشی باشد.

ادامه مطلب

عقد قرارداد جدید ساخت چرخ مسی ویژه ریخته‌گری بین سازمان جهاددانشگاهی تهران و شرکت دنیای مس کاشان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی تهران، مهندس نورس قنبرپور مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد ویژه فلزی سازمان جهاددانشگاهی تهران اظهار کرد: این قرارداد در ادامه قراردادهای پیشین در سال‌های ۹۸ و ۹۹ با این شرکت صنعتی منعقد شده است.

ادامه مطلب
در دیدار رییس جهاددانشگاهی و نماینده تهران تاکید شد؛

آمادگی جهاددانشگاهی برای توسعه مراکز درمان ناباروری در همه استان‌های کشور/ لزوم حمایت بیشتر از این نهاد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، زهره سادات لاجوردی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در دیدار با دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی با اشاره به تصویب قانون جوانی جمعیت، اظهار کرد: موضوع جوانی جمعیت، از جمله فعالیت‌های اصلی کمیسیون فرهنگی در شروع مجلس یازدهم بود و با پیگیری‌های مستمری که انجام شد، کمیسیون مشترکی در این زمینه تشکیل و پس از یک سال کار مداوم و با وجود موافقان و مخالفان متعدد، بالاخره قانون جوانی جمعیت تصویب شد.

ادامه مطلب

درمان پینه و میخچه با گیاهان دارویی

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، میخچه براثر ضخیم شدن قسمتی از لایه های شاخی پوست ،ناشی از وارد آمدن فشار به آن ، همچنین درانگشتان پا و نقاط دیگر آن براثر پوشیدن کفش تنگ غالبا عارض می شود.

ادامه مطلب
پرداختن سیستمی به موضوع سرطان پستان، مهم‌ترین وجه تمایز پژوهشکده معتمد
معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی تأکید کرد:

پرداختن سیستمی به موضوع سرطان پستان، مهم‌ترین وجه تمایز پژوهشکده معتمد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی دکتر محمدرضا پورعابدی صبح روز (۲۲ دی ماه) در مراسم افتتاحیه یازدهمین کنگره بین‌المللی سرطان پستان تصریح کرد: با توجه به نقش ویژه زنان در خانواده و به لحاظ اینکه باید یکی از اهداف مهم در سیاست‌گذاری حوزه سلامت، ‌توجه به سلامت زنان و مادران جامعه باشد، جهاد دانشگاهی بیش از دو دهه است که با راه‌اندازی پژوهشکده سرطان معتمد (مرکز تحقیقات سرطان پستان)،‌ تلاش کرده است تا بتواند در حوزه سرطان‌های مخصوص خانم‌ها بخصوص سرطان پستان، کارهای ارزشمندی انجام دهد.

ادامه مطلب
کنگره جراحی‌های کم‌تهاجمی زنان و اندومتریوز برگزار می شود
توسط پژوهشگاه ابن سینای جهاددانشگاهی؛

کنگره جراحی‌های کم‌تهاجمی زنان و اندومتریوز برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی ابن سینا جهاددانشگاهی، توسط پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی ابن سینا جهاددانشگاهی؛ کنگره جراحی‌های کم‌تهاجمی زنان و اندومتریوز با حضور دکتر هلدر فریرا رییس دپارتمان آندوسکوپی انجمن اروپایی آندوسکوپی زنان برگزار می شود.

ادامه مطلب
یازدهمین کنگره بین‌المللی سرطان پستان آغاز به کار کرد
با سخنرانی استاد اردشیر قوام زاده؛

یازدهمین کنگره بین‌المللی سرطان پستان آغاز به کار کرد

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی، استاد اردشیر قوام زاده، رییس یازدهمین کنگره بین‌المللی سرطان پستان پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی در مراسم افتتاحیه این کنگره گفت: تعلیم و تعلم از بزرگ‌ترین نعمت‌های خداوند است که هر دو گروه (استاد و شاگرد) از آن بهره‌مند می‌شوند و هرچه در زندگی به دست می‌آورند، حاصل همین تعلیم و تعلم است که باعث پژوهش، پیشرفت،‌ ارتقاء انسان و ارتقاء علم و دانش می‌شود. در ۴۱ سالی که در حوزه تعلیم و تعلم حضور داشتم، بسیار آموختم. اساتید بزرگی را در کشور پرورش داده‌ایم که مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند.

ادامه مطلب

مهم‌ترین موضوعات جستجو شده توسط محققان در SID

به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی (SID)، محققان برای بازیابی اطلاعات موردنیاز، عناوین موردنظر خود را در پایگاه SID جستجو می‌کنند. در این گزارش کلیدواژه‌های روانشناسی، کرونا، علوم انسانی اسلامی، افسردگی و اضطراب موضوعاتی هستند که محققان بیشترین دغدغه را در مورد آن ها داشته‌اند.

ادامه مطلب
نتایج پژوهشی در جهاددانشگاهی تهران نشان داد؛

کارآیی موثر رنگبری در شوینده‌ها در دماهای پایین

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی تهران، امید شجاعی پژوهشگر گروه طراحی فرآیندهای شیمیایی و عضو هیئت علمی سازمان جهاددانشگاهی تهران در پژوهشی با عنوان «ارزیابی کارآیی فعال‌کننده‌های رنگبری پرکربنات و پربورات، سنتز شده از روش ارزان‌قیمت دو مرحله‌ای از ماده فنل» نشان داد که کارآیی رنگبری در شوینده‌ها در دماهای پایین با به‌کارگیری فعال‌کننده‌های رنگ‌بری پربورات و پرکربنات موثر است.

ادامه مطلب

برگزاری دومین رویداد جذب ایده در حوزه نانو و بایوفناوری در واحد شهیدبهشتی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی شهیدبهشتی، در ابتدای این جلسه دکتر تابانی مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی نانو و بایوفناوری ضمن ارایه گزارشی در مورد برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در این مرکز بیان کرد: در مرکز نوآوری نانو-بایوفناوری جهاددانشگاهی شهید بهشتی همواره در تلاشیم تا نیاز صنایع مختلف را شناسایی کرده و با ایجاد بسترهای لازم، از نبوغ و ایده‌های نو استفاده کنیم. بدین منظور تاکنون اقدامات خوبی نظیر برگزاری کارگاه‌های تخصصی، ارتباط با صندوق نوآوری و شکوفایی در قالب طرح پیوند و دوشنبه‌های استارتاپی، ارسال طرح برای صندوق همگرا و برگزاری دو دوره رویداد جذب ایده در این مرکز انجام شده است.

ادامه مطلب

سلسله کنفرانس علمی «کاربرد گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در درمان بیماری‌های گوارشی» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، در این وبینار که با سخنرانی دکتر رضا حاجی آقایی، متخصص فاماکوگنوزی و عضو هیات علمی این پژوهشکده برگزار شد، فرآورده های گیاهی موثر در درمان بیماریهای گوارشی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ادامه مطلب
با دستور جلسه «بررسی سیاست های فرابخشی در برنامه توسعه هفتم جهاددانشگاهی»؛

چهارصد و پنجاه و هفتمین جلسه شورای علمی جهاددانشگاهی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، جلسه چهارصد و پنجاه و هفتمین شورای علمی جهاددانشگاهی ۱۸ دی ماه با حضور اکثریت اعضا و با دستور جلسه "بررسی سیاست های فرابخشی در برنامه توسعه هفتم جهاددانشگاهی" تشکیل شد.

ادامه مطلب