پژوهشی - آرشیو

استفاده سوریه از تجربیات و فناوری‌های تولیدی جهاددانشگاهی در حوزه کشاورزی/ تشکیل هیاتی مشترک برای عملیاتی کردن توافقات
در دیدار رییس جهاددانشگاهی با وزیر کشاورزی و اصلاحات زراعی سوریه تاکید شد

استفاده سوریه از تجربیات و فناوری‌های تولیدی جهاددانشگاهی در حوزه کشاورزی/ تشکیل هیاتی مشترک برای عملیاتی کردن توافقات

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی در ادامه سفر خود به کشور سوریه با محمد حسان قطنا وزیر کشاورزی و اصلاحات زراعی این کشور دیدار و پیرامون توسعه فعالیت‌ها گفت‌وگو کرد.

ادامه مطلب

رونمایی از محصول فناورانه جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت توسط معاون علمی جمهوری

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت، با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علم و فناوری رییس جمهور از دستگاه اندازه گیری ضریب تلفات عایقی، حاصل پژوهش مشترک مرکز مهندسی فشار قوی جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت و گروه پژوهشی سنجش، پردازش و کنترل پژوهشکده برق به عنوان یکی از پانزده محصول فناورانه در نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت رونمایی شد.

ادامه مطلب
مدیرمرکز درمان فوق تخصصی ناباروری ابن سینا مطرح کرد:

همکاری بیمه سلامت و مرکز درمان ناباروری ابن سینا جهت افزایش نرخ رشد جمعیت

به گزارش روابط عمومی مرکز درمان فوق تخصصی ناباروری ابن سینا جهاددانشگاهی مدیر این مرکز گفت: با تغییر رویکردی که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در سال های اخیر نسبت به افزایش جمعیت و بازنگری در سیاست های جمعیتی صورت گرفت؛ مسئولان ذی ربط به درمان ناباروری با دقت بیشتری نظر کردند؛ لذا در سال گذشته و در همین راستا مجلس شورای اسلامی مصوب کرد که درمان ناباروری تحت پوشش یبیمه قرار گیرد.

ادامه مطلب
رییس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی:

جهاددانشگاهی باید به یک قدرت پژوهشی و فناوری تبدیل شود

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، دکتر جعفر محسنی رییس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، شنبه ۲۷ آذرماه، در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، با اشاره به موفقیت‌های این نهاد در حوزه‌ درمان و ناباروری، اظهار کرد: باید نقاط ضعف خود را در بحث پژوهش شناخته و برای درمان و حل دردهای موجود اقدام کنیم.

ادامه مطلب
مدیرکل پزشکی قانونی استان مرکزی تاکید کرد:

تقویت هماهنگی و تعامل جهاددانشگاهی با پزشکی قانونی در حوزه فرزندآوری

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی، دکتر مهدی علیزاده مهاجر مدیرکل پزشکی قانونی استان مرکزی در حاشیه بازدید از مجموعه جهاددانشگاهی استان، اظهار کرد: خدمات پزشکی قانونی از دید عوام جامعه صرفا به معاینه جسد و صدور جواز دفن منحصر است، اما باید گفت از حدود دومیلیون پرونده‌ای که سالانه در سازمان پزشکی قانونی کشور تشکیل می‌شود تنها پنج درصد آن مربوط به اموات است و مابقی آن شامل ضرب و جرح، حوادث ترافیکی و شغلی و ... است.

ادامه مطلب

حضور سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف در نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، این سازمان با حضور در نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، دستاوردهای پژوهشی و محصولات و خدمات این سازمان در زمینه ی فناوری خلأبالا، اپتیک و میکروالکترونیک را در معرض دید مخاطبان این نمایشگاه قرار داده است.

ادامه مطلب

حضور پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی در پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) به منظور بازنمایی آخرین پیشرفت‌های علمی و صنعتی در محصولات فناورانه گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی و همچنین ارایه و معرفی آخرین دستاوردهای نوین در محصولات مرتبط با گیاهان دارویی از ۲۳ الی ۲۶ آذرماه سال جاری به آدرس https: exhibition.chtm.isti.ir برگزار می گردد.

ادامه مطلب
رییس پژوهشگاه ابن‌سینای جهاددانشگاهی:

تشخیص هویت نمونه‌های IVF به کمک هوش مصنوعی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر محمدرضا صادقی رییس پژوهشگاه ابن‌سینای جهاددانشگاهی گفت: در حال حاضر یکی از استانداردهای مورد نیاز مراکز ناباروری استفاده از سیستم‌های RFID(Radio Frequency Identification) یا سیستم‌های هوش مصنوعی برای شناسایی هویت نمونه‌ها در بخش IVF (لقاح آزمایشگاهی) است. این سیستم‌ها امکان همزمان استفاده از دو نمونه را نمی‌دهند بنابراین احتمال خطا با استفاده از این سیستم‌ها به حداقل میزان خود می‌رسد.

ادامه مطلب
بازسازی صنایع کشور سوریه با بهره‌گیری از توان فناوران جهاددانشگاهی/ استقبال از توانمندی‌های پزشکی و آموزشی این نهاد
در سفر رییس جهاددانشگاهی و هیئت همراه به سوریه تاکید شد؛

بازسازی صنایع کشور سوریه با بهره‌گیری از توان فناوران جهاددانشگاهی/ استقبال از توانمندی‌های پزشکی و آموزشی این نهاد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی با همراهی تعدادی از مدیران ارشد این نهاد در حوزه‌های مختلف در سفر به کشور سوریه با وزرای آموزش عالی و پژوهش؛ صنعت و همچنین معاون وزیر نفت این کشور دیدار و گفت‌وگو کردند.

ادامه مطلب
همزمان با هفته پژوهش؛

کارگاه آموزشی«ویراستاری برای مترجمان»برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی البرز، همزمان با هفته پژوهش ویژه برنامه های مختلفی توسط معاونت پژوهشی و مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی کرج برگزار می شود که از جمله آن به می توان به برگزاری کارگاه آموزشی «ویراستاری برای مترجمان» اشاره کرد.

ادامه مطلب

برگزاری وبینار تخصصی «چالش های افزایش جمعیت و ظرفیت های فقه در حوزه جنین شناسی» توسط جهاددانشگاهی استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ دکتر مریم جنابی دبیر علمی وبینار تخصصی «چالش های افزایش جمعیت و ظرفیت های فقه در حوزه جنین شناسی» در این رابطه، گفت: این وبنیار تخصصی در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص افزایش جمعیت برگزار می شود.

ادامه مطلب
زمان برگزاری هشتمین کنگره سالانه زخم و ترمیم بافت تغییر کرد

زمان برگزاری هشتمین کنگره سالانه زخم و ترمیم بافت تغییر کرد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران، پژوهشکده فناوری های زخم و ترمیم بافت (یارا) تاریخ برگزاری ششمین کنگره بین المللی و هشتمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت را ۱۲ تا ۱۵ بهمن ماه اعلام کرد.

ادامه مطلب

طرح تخفیف مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران به مناسبت هفته پژوهش و روز دانشجو

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسته به جهاددانشگاهی، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران به منظور حمایت از فعالیت‌های تحقیقاتی حوزه علوم زیستی و صنایع وابسته به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش و روز دانشجو محصولات زیستی و خدمات تخصصی را با ۵۰ درصد تخفیف به اعضای هیات علمی، محققان، دانشجویان و مراکز علمی، تحقیقاتی ارایه می کند.

ادامه مطلب
روایت توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی در نمایشگاه ۱۴۰۰/ ۵ روز با این نهاد در بوستان گفتگو
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی بیان کرد:

روایت توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی در نمایشگاه ۱۴۰۰/ ۵ روز با این نهاد در بوستان گفتگو

مدیر نمایشگاه «توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی ۱۴۰۰» با اشاره به برگزاری نمایشگاه در دی ماه اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه یک اعلام آمادگی از سوی جهادانشگاهی به مدیران حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه اجرایی و دولت است که این نهاد به‌عنوان یک بازوی دانش‌بنیان و فناور می‌تواند در حل معضلات و مسایل کشور نقش آفرینی کند. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری نمایشگاه «توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی ۱۴۰۰» با دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی و مدیر این نمایشگاه به گفت وگو نشستیم تا از جزییات برپایی نمایشگاه مطلع شویم.

ادامه مطلب
استاندار زنجان:

اکوسیستم حرکتی اقتصاد دانش‌بنیان را در استان زنجان تقویت می‌کنیم

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی زنجان، محسن افشارچی استاندار زنجان در بازدید از غرفه جهاددانشگاهی زنجان در نمایشگاه فن بازار، جهاددانشگاهی را یکی از بهترن‌های نمایشگاه عنوان کرد و گفت: ملاک و شاخص نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن‌بازار این است که چقدر از اقدامات انجام شده به ثروت تبدیل می‌شود، افرادی که انرژی، توان و ایده دارند و با مشکلات می‌توانند بجنگند، جوانان هستند.

ادامه مطلب
ربیس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اظهار کرد:

مهار گرد و غبار به کمک روش‌های زیست فناورانه

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، دکتر رضا غفارزادگان رییس این پژوهشکده، ضمن گرامیداشت هفته پژوهش به معرفی آخرین دستاوردهای این پژوهشکده پرداخت و با تاکید بر ضرورت اجرای این پروژه بیان کرد: گرد و غبار (ریزگرد) مدتی است که به دغدغه‌ای همگانی در سطح بین‌المللی تبدیل شده است و بررسی‌های میدانی زیادی برای مقابله با آثار آن‌ها و شناخت منشا تولید آن ها انجام شده است. با توجه به سازوکار تولید، انتشار و اثرگذاری گرد و غبار، بهترین و شاید تنهاترین روش مهار آن، جلوگیری از تولید و انتشار آن در پهنه و گستره تولید آن است.

ادامه مطلب
در چند جلسه تخصصی در چهارمحال و بختیاری بررسی شد؛

نحوه استفاده از ظرفیت فناوری‌های نوین جهاددانشگاهی در حوزه توسعه آبزی‌پروری و گیاهان دارویی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، به‌منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه پژوهشی و فناوری‌های نوین ۱۸آذر ماه چند جلسه تخصصی جهت بررسی استفاده از توانمندی‌ها و فناوری‌‎های این نهاد علمی در حوزه آبزی‌پروی و گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری با حضور داراب یزدانی مدیرکل دفتر تخصصی کشاورزی و منابع‌طبیعی جهاددانشگاهی، کاوه لطفی کیا مدیرکل توسعه و برنامه ریزی واحمد عرفان‌منش مدیر گروه پژوهشی فرآورده‌های بیولوژیک دامی سازمان جهاددانشگاهی تهران، جمعی از مسوولان استانی و تولیدکنندگان حوزه آبزی‌پروری و گیاهان دارویی در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و جهاددانشگاهی استان برگزار شد.

ادامه مطلب
تبیین اهداف نمایشگاه «توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی ۱۴۰۰»/ رونمایی از دستاوردهای جدید واحدهای سازمانی در این نمایشگاه
در نشستی با حضور رییس جهاددانشگاهی انجام گرفت؛

تبیین اهداف نمایشگاه «توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی ۱۴۰۰»/ رونمایی از دستاوردهای جدید واحدهای سازمانی در این نمایشگاه

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، نشست هماهنگی و تبیین نمایشگاه «توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی ۱۴۰۰» صبح امروز ۱۷ آذرماه در سالن جلسات دفتر مرکزی این نهاد به‌صورت حضوری و مجازی با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی، دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری و مدیر نمایشگاه، دکتر مهدی باصولی معاون پشتیبانی و مدیریت منابع، دکتر عیسی علیزاده سرپرست معاونت هماهنگی و امور مجلس، مهندس علیرضا زجاجی مدیرکل حوزه ریاست، دکتر بهروز بادکو معاون رییس و رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، عبدالرضا حاجیلری مدیر راهبری و پژوهش و ارتباط مجازی با روسای واحدهای سازمانی این نهاد، به‌منظور تبیین اهداف نمایشگاه برگزار شد.

ادامه مطلب