پژوهشی - آرشیو

رونمایی از داروی دیابت «اورتی هرب» پژوهشگاه گیاهان دارویی جهاددانشگاهی
توسط دکتر طیبی انجام گرفت؛

رونمایی از داروی دیابت «اورتی هرب» پژوهشگاه گیاهان دارویی جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، صبح امروز، سه شنبه( ۲۴ اسفندماه) با برگزاری مراسمی با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و تعدادی از معاونان و مدیران ارشد این نهاد و مهندس ابراهیمی قائم مقام دبیر ستاد گیاهان دارویی کشور در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی از محصول تجاری با برند اورتی‌هرب با اندیکاسیون «کنترل قند خون در دیابت نوع ۲» رونمایی شد.

ادامه مطلب
با همکاری جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی سمنان انجام می شود؛

راه اندازی کلینیک درمان زخم دیابت و درمانگاه ناباروری در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سمنان، علی منصفی راد در نشست با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اعلام این خبر گفت: با پیگیری ها و رایزنی های متعدد، مجوز راه اندازی درمانگاه ناباروری و کلینیک درمان زخم دیابت از سوی کارگروه پزشکی جهاددانشگاهی کشور برای استان سمنان اخذ شده است.

ادامه مطلب

سلسله کنفرانس علمی «فیتوتراپی استئوپورز- روماتولوژی »برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، در این وبینار که با سخنرانی فراز مجاب، استاد دانشکده داروسازی و عضو انجمن علمی متخصصان علوم دارویی ایران، برگزار شد، در ابتدا بیماری های استوپورز- روماتولوژی شامل روماتیس، نقرس، پوکی استخوان و ...... تعریف شد.

ادامه مطلب
مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد:

کمک به درمان کولیک با داغداغان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، مهندس محسن پویان با اشاره به این‌که داغداغان را با نام‌محلی داغوک نیز می شناسند، گفت: گیاهی درختی که به خانواده نارون تعلق دارد.

ادامه مطلب

همایش «جمعیت و ناباروری» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ محمد طالبی مدیر مجتمع درمانی جهاددانشگاهی استان مرکزی در همایش هم اندیشی با موضوع جمعیت و ناباروری که با حضور مبلغین اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اراک در مجتمع درمانی جهاددانشگاهی استان برگزار شد، اظهار کرد: کاهش جمعیت و آمار بالای ناباروری از جمله معضلاتی است که جامعه امروز ما با آن مواجه است و با توجه به تاکیداتی که مقام معظم رهبری بر رفع این معضلات داشته اند، باید در این مسیر به درستی و با قدرت حرکت کرد.

ادامه مطلب

افتتاح دفتر نمایندگی خون بند ناف نوزادان جهاددانشگاهی سمنان در شهرستان شاهرود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سمنان، نعمت الله نظری با اعلام این خبر گفت: در راستای تسهیل در عقد قرارداد مشتریان و ارائه خدمات سریعتر و بهتر، دفتر نمایندگی خون بند ناف نوزادان جهاددانشگاهی با حضور مدیر امور نمایندگی های شرکت فناوری بن یاخته های رویان جهاددانشگاهی در شهرستان شاهرود افتتاح و راه اندازی شد.

ادامه مطلب
رییس جهاددانشگاهی هرمزگان خبر داد:

آغاز فعالیت های جهاددانشگاهی هرمزگان در زمینه ارتقا فرمولاسیون تولید خوراک آبزیان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی هرمزگان، محمد دل پسند ضمن اعلام این خبر با بیان این که کارخانجات متعددی در زمینه تخصصی آبزیان در کشور فعال می باشند، افزود: اما مشکلات اساسی از لحاظ کمی و کیفی در زمینه خوراک آبزیان وجود دارد، متاسفانه میزان کمی تولیدات آبزیان در کشوربه ویژه در فصول سال که باید در حد اکثر ممکن باشد کافی نبوده و از لحاط کیفی نیز اغلب خوراکهای تولیدی در حد استاندار نیستند و این امر مشکلات زیادی را برای پرورش دهندگان این حوزه ایجاد کرده است.

ادامه مطلب
با همکاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی انجام گرفت؛

انتشار پنجمین شماره فصلنامه ارزیابی تاثیرات اجتماعی

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی؛ جدیدترین شماره از فصلنامه تخصصی ارزیابی تأثیرات اجتماعی (سال اول، شماره ۵، زمستان ۱۳۹۹) منتشر شد.

ادامه مطلب
امضای تفاهم‌نامه جهاددانشگاهی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی/ تقویت همکاری مشترک علمی و پژوهشی در خصوص ارتقا فرهنگ کار
توسط معاون فرهنگی وزیر کار و معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی انجام گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه جهاددانشگاهی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی/ تقویت همکاری مشترک علمی و پژوهشی در خصوص ارتقا فرهنگ کار

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، در راستای توسعه و ارتقاء فرهنگ کار (کارآفرینی، مهارت‌آموزی، تعاون و ...) با رویکرد اسلامی - ایرانی و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و سیاست‌های بالادستی توسعه کشور، تفاهم‌نامه همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ‎‎جهاددانشگاهی چهارشنبه( ۱۸ اسفندماه) به امضای دکتر محمد چکشیان معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری‎‎ جهاددانشگاهی رسید.

ادامه مطلب
تشکیل شبکه ملی تشخیص زودرس و درمان سرطان پستان توسط پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی
با رأی قاطع نمایندگان ملت در مجلس تصویب شد؛

تشکیل شبکه ملی تشخیص زودرس و درمان سرطان پستان توسط پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (۱۷ اسفند) با اختصاص ۸۰ میلیارد تومان برای ایجاد ۱۲ مرکز استانی پیشگیری، غربالگری و تشخیص زودرس و درمان سرطان پستان در قالب شبکه ملی تشخیص زودرس و درمان سرطان پستان موافقت کردند.

ادامه مطلب
معاون فناوری مرکز رشد زیست فناوری پژوهشگاه رویان خبر داد؛

افزایش دو قلوزایی حیوانات اقتصادی و تولید گوشت مقرون به صرفه

رحمان فاخری، معاون فناوری مرکز رشد زیست فناوری پژوهشگاه رویان در گفتگو با سیناپرس گفت: یکی از مهمترین دستاوردهای پژوهشکده زیست فناوری بخش جانوری رویان تولید انواع و اقسام حیوانات شبیه سازی شده بز و گوسفند مانند رویانا و بنیانا است. حیوانات تراریخته ای مانند شنگول و منگول نیز برای مداوای بیماران هموفیلی تولید کرده ایم که دارای فاکتور ۹ انعقادی هستند. تولید اندام در بدن حیوانات نیز از دیگر اقدامات این پژوهشکده است. اکنون به دنبال استفاده از تکنولوژی هایی در علم جنین شناسی دامی هستیم که بتوانیم با کمک ژن های مختلف و اعمال تغییرات ژنتیکی که مجوزهای لازم را دارند، میزان دو قلوزایی در حیوانات اقتصادی مانند بز و گوسفند و همچنین حجم شیر و گوشت این حیوانات را افزایش دهیم.

ادامه مطلب

برگزاری سمینار بررسی چشم انداز تولید عناصر کمیاب خاکی و تاثیر آن بر برتری استراتژیک کشورها

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی تربیت مدرس، دکترمهدی ذاکری رییس پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاددانشگاهی تربیت مدرس هدف از برگزاری این سمینار را معطوف کردن دیدگاه سیاستگذاران و فعالان حوزه صنعت و معدن به برنامه ریزی، سیاستگذاری و سرمایه گذاری بر مبنای آینده نگری در حوزه عناصر کمیاب خاکی عنوان کرد.

ادامه مطلب
در نشست مسوولان جهاددانشگاهی سمنان و جهادکشاورزی استان تاکید شد؛

زمینه‌سازی برای تبدیل مهدیشهر به قطب دامپروری کشور/ دانش فنی پژوهشگاه‌های جهاددانشگاهی به سمنان منتقل می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سمنان، سرپرست جهاددانشگاهی سمنان در نشست با رییس و معاونان سازمان جهادکشاورزی استان سمنان که به منظور هماهنگی‌های لازم برای اجرای طرح "قطب دامپروری مهدیشهر"برگزار شد گفت: با مشارکت جهاددانشگاهی در طرح تبدیل مهدیشهر به قطب دامپروری کشور، دانش فنی پژوهشگاه‌های جهاددانشگاهی به استان منتقل می شود.

ادامه مطلب

اثرات درمانی دارچین (Cinnamon) برای کمک به بیماران مبتلا به فشار خون بالا

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، دکتر سعیده ممتاز عضو هیات علمی این پژوهشکده درخصوص بیماری فشارخون، اظهار کرد: میزان فشار خون برای بیماران مبتلا به فشار خون مرحله یک (stage ۱ hypertension) به این صورت تعریف شده است: فشار خون سیستولی ۱۴۰-۱۵۹ میلی متر جیوه و فشار خون دیاستولیک ۹۰-۹۹ میلی متر جیوه .

ادامه مطلب
بازدید مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت دلپذیر از پارک علم و فناوری البرز
با همراهی مهندس عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز

بازدید مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت دلپذیر از پارک علم و فناوری البرز

در پی بازدید دکتر خیرالدین معاون نوآوری و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز از شرکت دلپذیر طی هفته های گذشته؛ مهندس محمد اسماعیل قدس رئیس هیات مدیره هلدینگ شرکت دلپذیر و نیز  دیگر اعضای هیات مدیره شرکت  از پارک علم و فناوری البرزو دستاوردهای دانش بنیان و فناور این مجموعه بازدید کردند.

ادامه مطلب
معرفی نشریات برتر کشور در حوزه‌ علوم پزشکی توسط SID/ مشخص شدن سه نشریه برتر به زبان فارسی

معرفی نشریات برتر کشور در حوزه‌ علوم پزشکی توسط SID/ مشخص شدن سه نشریه برتر به زبان فارسی

به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی (SID)، دکتر فاطمه عظیم‌زاده رئیس این مرکز با اشاره به تحلیل نتایج این ارزیابی در سال‌های متوالی، بیان کرد: مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی از سال ۱۳۹۴ تاکنون هرساله نشریات علمی - پژوهشی وزارت بهداشت را ارزیابی نموده و نتایج به دست آمده را در اختیار جامعه علمی قرار داده است. در گزارش سال جاری نسبت به سال گذشته در همه شاخص‌ها شاهد ارتقاء و پیشرفت هستیم که نشان‌دهنده تلاش و پشتکار جامعه علمی در حوزه پزشکی است.

ادامه مطلب

ایجاد بانک جامع جنین اهدایی در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی لرستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، رحیم حسنی‌تبار مدیر مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان اظهار کرد: خوشبختانه بانک جامع جنین اهدایی در کلینیک اهدایی مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی لرستان ایجاد شده و این درحالیست که انتخاب اهداکنندگان و دریافت‌کنندگان بر مبنای قانون و مقررات مصوب وزارت بهداشت انجام می‌شود.

ادامه مطلب

امضای تفاهم نامه همکاری جهاددانشگاهی استان مرکزی و پژوهشکده علوم پایه کاربردی جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ دکتر علی اصغر غفاری زاده رییس جهاددانشگاهی استان مرکزی با اعلام این خبر، تصریح کرد: تفاهم نامه همکاری پژوهشی و اجرایی جهاددانشگاهی استان با حضور دکتر کمال خدایی رییس پژوهشکده علوم پایه کاربردی جهاددانشگاهی در خصوص بازیابی و مدیریت پسماندهای حاصل از فرآوری سنگبری های شهرستان محلات و نیم ور امضا شد.

ادامه مطلب
استقبال وزیر توسعه اداری سوریه از فناوری‌های تولید شده توسط جهاددانشگاهی/ درخواست انتقال تجربیات به این کشور
در نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی با وزیر توسعه اداری سوریه مطرح شد؛

استقبال وزیر توسعه اداری سوریه از فناوری‌های تولید شده توسط جهاددانشگاهی/ درخواست انتقال تجربیات به این کشور

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و دکتر سلام سفاف وزیر توسعه اداری سوریه، شنبه( ۷ اسفندماه )۱۴۰۰ در یک نشست مشترک در دفتر مرکزی این نهاد پیرامون توسعه همکاری‌های مشترک دیدار و گفت و گو کردند.

ادامه مطلب

تمدید ارسال مقاله به هشتمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ، نظر به درخواست های ارسالی متعدد دانشگاهیان، پژوهشگران و مخاطبین وب پژوهی، مهلت ارسال مقاله به هشتمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی تا ۵ فروردین ۱۴۰۱ تمدید می شود.

ادامه مطلب