پژوهشی - آرشیو

آنچه باید در مورد واکسن کرونا بدانیم/ چشم امید به انتهای ۲۰۲۱
عضو گروه ژنتیک جهاددانشگاهی فارس مطرح کرد:

آنچه باید در مورد واکسن کرونا بدانیم/ چشم امید به انتهای ۲۰۲۱

فوق دکترای ژنتیک و عضو گروه ژنتیک جهاددانشگاهی فارس اعتقاد دارد که با توجه به تلاش‌های جهانی برای تهیه واکسن کرونا، امید برای تحقق این هدف و مهار پاندمی این بیماری تا انتهای سال ۲۰۲۱ بسیار افزایش یافته است.

ادامه مطلب
با هدف ساخت قطعات و تجهیزات صنایع معدنی؛

تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی کرمان با شرکت صنعتی قطعه گستر امضا شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان، نشست مشترک با حضور دکتر مهدی بازمانده سرپرست جهاددانشگاهی استان کرمان و معاونان این نهاد با محمدرضا نعمت اللهی مدیرعامل شرکت صنعتی قطعه گستر کرمان در محل کارخانه قطعه گستر با موضوع امضای تفاهم نامه همکاری علمی و اجرایی در زمینه طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات صنعتی برگزار شد.

ادامه مطلب
سنجد تلخ و درمان‌های شیرین آن

سنجد تلخ و درمان‌های شیرین آن

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، دکتر حورا آموزگار داروساز و مسوول فنی تولید داروهای گیاهی این پژوهشکده اظهار کرد: برگ و گل سنجد تلخ در درمان آرتریت، زخم گوارشی، نقرس و راش های پوستی ناشی از بیماری های عفونی مثل سرخک استفاده می‌شود.

ادامه مطلب

امضای تفاهم نامه همکاری بین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گلستان با جهاددانشگاهی استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی گلستان، تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و فناوری بین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گلستان و جهاددانشگاهی واحد استان گلستان به امضا رسید.

ادامه مطلب
همکاری پژوهشکده علوم بهداشتی جهاددانشگاهی و مرکز پزشکی لقمان حکیم
در راستای مقابله با ویروس کووید ۱۹ انجام می‌شود؛

همکاری پژوهشکده علوم بهداشتی جهاددانشگاهی و مرکز پزشکی لقمان حکیم

پس از مذاکرات اولیه در خصوص بحران ناشی از شیوع بیماری ویروس کووید ۱۹، در آبان ماه نشست مشترکی با حضور روسا و جمعی از مسوولان و اعضای هیات علمی پژوهشکده علوم بهداشتی جهاددانشگاهی و مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی لقمان حکیم برگزار شد.

ادامه مطلب

اجرای طرح تلقیح مصنوعی دام سبک توسط جهاددانشگاهی در خراسان شمالی

مدیر مرکز خدمات تخصصی دام جهاددانشگاهی خراسان شمالی از انجام عملیات اصلاح نژاد گله‌های گوسفند در شهرستان شیروان برای تعداد ۱۲۷۴ راس دام با همکاری پژوهشکده زیست فناوری رویان جهاددانشگاهی خبر داد.

ادامه مطلب

بازدید سرپرست جهاددانشگاهی استان کرمان از کارخانه استیل فولاد بافت

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان، دکتر مهدی بازمانده سرپرست جهاددانشگاهی استان کرمان در این نشست تبدیل شدن استان کرمان به قطب فولاد کشور را یکی از چشم‌اندازهای استان برشمرد و در ادامه به ظرفیت‌های معدنی و صنعتی استان کرمان اشاره و تصریح کرد: با توجه به پتانسیل های بالای استان کرمان در حوزه معدنی و وجود شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی در این استان، رویکرد جدید فعالیت های جهاددانشگاهی استان روی موضوع صنعت و معدن خواهد بود.

ادامه مطلب
حفظ ۵۰۰ رده سلولی در بانک سلولی پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی/ زمان آغاز فاز کارآزمایی بالینی درمان پارکینسون و AMD چشم
در آیین رونمایی از سردیس برگزیدگان سومین جایزه‌ی مصطفی (ص) مطرح شد؛

حفظ ۵۰۰ رده سلولی در بانک سلولی پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی/ زمان آغاز فاز کارآزمایی بالینی درمان پارکینسون و AMD چشم

رییس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی با اشاره به اقدامات این پژوهشگاه در توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی گفت: در حال حاضر در بانک سلولی پژوهشگاه رویان ۵۰۰ رده سلولی نگهداری می‌شود که این حاصل زحماتی بوده که در تربیت نیروی انسانی کشیده شده است.

ادامه مطلب
پنجمین کنگره بین‌المللی و هفتمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت
از سوی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران برگزار می شود؛

پنجمین کنگره بین‌المللی و هفتمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت

پنجمین کنگره بین‌المللی و هفتمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت به همت پژوهشکده یارا و جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران به مدت سه روز از ۱۲ تا ۱۴ آذر برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

سرطان سینه دیگر ترس ندارد

تهران- ایرنا- عضو هیات علمی پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی گفت: باتوجه به پیشرفت های فراوان در نحوه درمان سرطان سینه، بهبودی زنان مبتلا به طور چشمگیری افزایش یافته و شاهد افزایش طول عمر مبتلایان هستیم، به طوری که ابتلا به سرطان سینه دیگر به معنی مرگ نیست و نباید از آن ترسید.

ادامه مطلب
توسط پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاددانشگاهی صورت گرفت؛

انجام طرح «مشاوره و اجرای پیمایش ملی ارزیابی شکاف دیجیتالی جنسیتی با تمرکز بر بانوان»

طرح «مشاوره و اجرای پیمایش ملی ارزیابی شکاف دیجیتالی جنسیتی با تمرکز بر بانوان» توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با همکاری پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاددانشگاهی و معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی در حال انجام است.

ادامه مطلب
مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی استراتژیک جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی:

خلق ثروت از عناب در شرایط تحریم/ثبت اختراع ۱۱ محصول فرآوری شده از عناب

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، نام خراسان‌جنوبی با سه محصول استراتژیک چون زرشک، عناب و زعفران گره خورده است. سه محصولی که در صورت معرفی و فرآوری می‌تواند برای مردم این دیار کویری به خلق ثروت بینجامد. اما متأسفانه همچنان خام‌فروشی و آن هم خام فروشی بدون کیفیت گریبان فروش این محصولات را گرفته است در حالی که با اندکی آموزش می‌توان این موانع را رفع کرد.

ادامه مطلب
دکتر طیبی در نشست مشترک با تعدادی از نمایندگان مردم گلستان در مجلس تاکید کرد:

راه‌اندازی دهکده‌ی گیاهان دارویی و مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی در گلستان / گسترش همکاری‌های پژوهشی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی، دوشنبه ۵ آبان ماه در نشست مشترک با تعدادی از نمایندگان مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان که در دفتر مرکزی این نهاد برگزار شد به تسریع در اجرای پروژه دهکده‌ی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان گلستان در شهرستان گالیکش اشاره کرد و گفت: امیدواریم با حمایت‌های نمایندگان محترم استان و مسوولان استانی و تأمین اعتبارات لازم برای تکمیل زیرساخت‌ها شاهد راه‌اندازی این دهکده باشیم.

ادامه مطلب
توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی انجام می شود؛

برگزاری کنفرانس علمی یکروزه «کاربرد فرآورده های طبیعی در بیماری‌های نورودژنراتیو»

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، این وبینار که با سخنرانی دکتر علی رزمی، متخصصان‌ فارماکولوژی و عضو هیات علمی این پژوهشکده برگزار می گردد دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود.

ادامه مطلب