رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان خبر داد:

اجرای طرح راه اندازی دهکده گیاهان دارویی در سیستان و بلوچستان/ ایجاد ایستگاه تحقیقاتی و فراوری شتر

/جهاددانشگاهی، نماد عبور از موانع با باور توان ایرانی(۱۱۱)/
۱۸ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۴ کد : ۳۴۶۹۷ تاپ خبر پژوهشی
رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در حال حاضر طرح ایجاد و راه‌اندازی دهکده گیاهان دارویی از طرح‌های مهم ما در استان است که با حمایت بسیار خوب استان در حال اجراست.
اجرای طرح راه اندازی دهکده گیاهان دارویی در سیستان و بلوچستان/ ایجاد ایستگاه تحقیقاتی و فراوری شتر

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، دکتر منصور تاجری رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان به مناسبت چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی پس از چهل و یک سال حضور مؤثر در دانشگاه‌ها و جامعه اینک از آن نهال نورس امید بخش به درخت تنومند ثمر بخشی تبدیل شده که در مسیر بالندگیست و منشاء خدماتی ارزشمند برای جامعه است. 

رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اینک جهاددانشگاهی بعد از چهل و یک سال از حیات پر برکتش نهادی است علمی، انقلابی و دانش‌بنیان، با هویتی اسلامی، برخوردار از نیروهای کیفی، متعهد و کارآمد، الهام‌بخش و مؤثر در کشور، پیشگام در توسعه علم، فناوری و فرهنگ با تعاملی سازنده در عرصه ملی و بین‌المللی 

رییس جهاددانشگاهی استان وظایف و مأموریت اصلی جهاد را انجام فعالیت‌های فرهنگی و تحقیقاتی در دانشگاه‌ها برشمرد که با انجام فعالیت‌های آموزشی تخصصی و ایجاد مراکز خدمات تخصصی و نوآوری و فناوری به امر اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی نیز می‌پردازد. 

رییس جهاددانشگاهی استان افزود: سالانه هزاران نفر در سیستان و بلوچستان از خدمات فرهنگی، آموزشی و فعالیت‌های تخصصی این نهاد در مراکز علمی کاربردی و آموزشی وابسته، دفاتر بانک خون‌بند ناف سلول‌های بنیادی، مراکز دندان‌پزشکی، سازمان دانشجویان و سایر مراکز وابسته بهره‌مند می‌شوند. 

دکتر تاجری در خصوص نقش این نهاد انقلابی در توسعه دانش‌بنیان استان خاطرنشان کرد: ما با ده‌ها سازمان و نهاد دولتی و غیردولتی که با آن‌ها مأموریت استراتژیک داریم تفاهم‌نامه همکاری منعقد نموده‌ایم و معتقدیم که جهاددانشگاهی استان با بهره‌گیری از توان و ظرفیت مجموعه جهاددانشگاهی می‌تواند در توسعه دانش‌بنیان استان بیشتر نقش‌آفرینی کند. 

وی افزود: در حال حاضر طرح ایجاد و راه‌اندازی دهکده گیاهان دارویی از طرح‌های مهم ما در استان است که با حمایت بسیار خوب استان در حال اجراست.

رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با توجه به اینکه استان سیستان و بلوچستان قطب شتر یک کوهانه کشور است و نیمی از شتر کشور در این استان وجود دارد ایستگاه تحقیقاتی و فراوری شتر نیز از دیگر برنامه‌های جهاد در حوزه تحقیقات کاربردی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی استان است. 

وی در پایان گفت: سال گذشته و امسال علی‌رغم اینکه کرونا ویروس آسیب جدی به فعالیت‌های ما وارد کرد ولی غالب برنامه‌ها به‌صورت مجازی به جامعه هدف عرضه شد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی واحد سیستان و بلوچستان چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی